Новини

У Європі стартувала акція голодування на знак солідарності з Савченко 

 
15 лютого, 2016 - 11:16
Фото: Facebook HUNGER STRIKE

У понеділок, 15 лютого, активісти в Європі оголосили ланцюгове голодування на знак солідарності з українкою Надією Савченко.

Про це повідомляє Радіо свобода.

«Волю Надії Савченко - голодування» - так називається загальноєвропейська акція на знак солідарності з українським військовослужбовцем, яка понад 40 днів голодує в російській тюрмі, чекаючи на вирок суду.

До акції може приєднатись будь-хто і будь-де в Європі, на день, два чи символічно на кілька годин. Головне - донести до Савченко, що вона не сама, що про неї думають і вболівають.

Ініціаторами акції виступили депутати у парламенті Ради Європи.

«Звичайно, я приєднуюсь і сподіваюсь, що багато колег з парламенту і Сенату - вищої палати парламенту Чеської Республіки - приєднаються. Я також запросила Віру Савченко, Надіїну сестру, до Чехії. Ми хочемо, щоб більше говорилось у нас про Україну і про політичних в’язнів як таких. Ми не можемо забувати про Україну, яка є нам близькою. І конфлікт на сході України - це також дуже важлива тема, яку не можна недооцінювати», - сказала чеський депутат Крістина Зелєнкова.

За словами чеського депутата, ця акція голодування за Савченко мала б відбутись в усіх країнах-членах Ради Європи.

«Не можу зараз сказати, чи всі країни до нас приєднаються. Але всі країни знають про резолюцію Ради Європи, вона доступна на сайті Ради Європи , кожен може її прочитати і запропонувати ухвалити парламентом своєї країни, а потім надіслати її до Москви, до Думи», - уточнила Зелєнкова.

Нагадаємо, Савченко у Росії звинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, а також у замаху на вбивство групи бойовиків і незаконному перетині російського кордону.