Новини

З 10 до 18 березня у Львові відбудуться

«Дні раннього виявлення глаукоми»

  

 

У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою 

(6 березня), управління охорони здоров'я Львівської міської ради з 10 до 18 березня 2016 року проводить заходи щодо раннього виявлення і лікування цього захворювання.

 

 

«У всіх поліклінічних відділеннях міста проводитимуть щорічну акцію «Дні раннього виявлення глаукоми», впродовж якої мешканці міста, з метою профілактики слабкозорості й сліпоти, зможуть виміряти внутрішньоочний тиск. Ці люди мають шанс уникнути ускладнень глаукоми, і, таким чином, покращити якість життя у майбутньому.Тому ми наполегливо запрошуємо мешканців Львова відвідати свою поліклініку, виміряти внутрішньоочний тиск, бо, за умови вчасної діагностики, правильного лікування та виконання усіх рекомендацій офтальмолога, зір при глаукомі можна зберегти», - повідомляє начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Глаукома - це хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск і пошкоджується  зоровий нерв. При цьому зір може  знизитись до настання повної сліпоти. Втрата зору, спричинена глаукомою, носить незворотний характер, тому що гине зоровий нерв. Повернути зір в даному випадку вже не можливо.

Нажаль, глаукома - достатньо розповсюджене захворювання. На нього хворіють, як правило, люди віком старші 40 років. Але бувають випадки, коли ця недуга вражає і молодих людей (юнацька глаукома), і навіть новонароджених (вроджена глаукома).

Важливу  роль в виникненні глаукоми відіграє спадковість. Якщо у ваших родичів була глаукома, вам потрібно бути особливо уважними і регулярно обстежуватись у офтальмолога. Консультація офтальмолога та вимірювання ВОТ навіть один раз на рік дозволить своєчасно виявити та ефективно лікувати захворювання.

Для глаукоми характерні три основні ознаки:

  • підвищення внутрішньоочного тиску;
  • звуження поля зору;
  • зміна зорового нерву.

Форми глаукоми:

  • відкритокутова;
  • закритокутова;
  • вроджена.

При будь-якій формі глаукоми необхідно знаходитись на диспансерному обліку в окуліста, контролювати внутрішньоочний тиск  не рідше ніж 1 раз в три місяці та підбирати за допомогою лікаря необхідне лікування. 

Глаукома прогресує поступово та непомітно. Відчутні признаки проявляються на тому етапі розвитку захворювання, коли зір відновити  вже складно. Тому, якщо ви виявите хоча б деякі  з нижче наведених симптомів, рекомендуємо звернутися до лікаря.

  • Поступове звуження полів зору, спочатку  втрата периферичного, а потім погіршення і центрального зору.
  • Тимчасове виникнення пелени перед оком, поява кольорових кілець навколо джерела світла.
  • Приступи різкої головної болі, після яких відбувається затуманення зору. (Біль може виникнути як в самому оці, так і в надбрівній дузі або скроні).
  • Почервоніння очного яблука.

 

 

Звіт за результатами проведення акції "Дні раннього виявлення глаукоми"

в 5-ій МКП з 10.03-18.03.2016р.

 

Кількість проведених тонометрій - 902, з них у долікарському кабінеті - 293.

Кількість підвищення внутрішньоочного тиску - 10. 

Кількість обстежених офтальмологом - 620. 

Виявлено глауком - 7.